Wodne atrakcje w sercu gór – Międzybrodzie Żywieckie

Raczej mało któremu turyście zdobywanie górskich szczytów kojarzy się z rowerami wodnymi czy kajakami. Mało który też turysta wyruszając na wakacje w góry, zastanawia się nad tym, czy wieczory będzie spędzał w swoim pokoju, czy raczej wyjdzie nad jezioro, aby zażyć kąpieli słonecznych i wodnych. Tymczasem w Międzybrodziu Żywieckim jest to pytanie całkiem zasadne, a to ze względu na fakt, że łączą się tam dwie przyrodnicze atrakcje – góry i jezioro. W dodatku akwen jest całkiem duży, ponieważ uprawiana jest na nim regularna turystyka wodna w postaci kajaków, skuterów, łódek i przeróżnych sportów wodnych.

Pomysł na wakacje

Niewątpliwie spędzenie nawet weekendu w miejscu takim jak Międzybrodzie Żywieckie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. W dodatku można tu przyjechać z każdym – nawet jeśli ktoś z naszych przyjaciół nie lubi gór lub odwrotnie, to zawsze znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie się nudził, gdy reszta grupy pójdzie w góry lub na rowery wodne. Dodatkowo noclegi są tańsze od swoich zakopiańskich (a nawet tatrzańskich) odpowiedników, nie musimy więc pieczołowicie liczyć każdej wydanej złotówki. To doskonała okazja, aby poznać góry i się w nim zaaklimatyzować. Polecane szczególnie tym turystom, którzy w góry jadą po raz pierwszy i jeszcze nie do końca są przekonani, jaką wystawić im ocenę. Międzybrodzie to również dobre miejsce do wykonywania różnego rodzaju sportów lotniczych – swój raj mają tu lotniarze i paralotniarze, a nawet miłośnicy latania na lotni ciągniętej za motorówką. Z pewnością nie będziemy się tu nudzić, ponieważ nie brakuje atrakcji ani przyrodniczych, ani żadnych innych – w okresie lata organizowane są tu często koncerty muzyczne, przyjeżdżają także znane polskie kabarety, nierzadko wyświetlane są również filmy w kinie plenerowym.

Kajak czy góry?

Wybór wcale nie jest łatwy, bo chociaż baza noclegowa (zobacz w meteorze) z łatwością obsługuje turystów zainteresowanych samymi górami, jak i tych, którzy chcą się zabawić nad wodą, to większość z nich i tak w końcu korzysta z obu typów atrakcji. Szczególnie w letnie upalne dni nie brakuje ochotników do wodnej kąpieli, aby się trochę ochłodzić, a mnóstwo turystów łączy wędrówkę po górach z późniejszym wypoczynkiem nad Jeziorem Międzybrodzkim. Wielkim plusem jest bezproblemowy dostęp do plaż, w tym do tych strzeżonych, gdzie można bezpiecznie wypoczywać nawet z małymi dziećmi.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>