Sopot – muzyczna stolica Polski

Województwo pomorskie obfituje w piękne miejsca, które warto zobaczyć w ciągu swojego życia. Jednym z takich pięknych i niepowtarzalnych jest Sopot, czyli miasto leżące nad Zatoką Gdańską (Zatoka info), a dokładnie na styku dwóch krain geograficznych o nazwach : Pojezierze Kaszubskie oraz Pobrzeże Kaszubskie. Posiada ono status miasta uzdrowiskowego, ze względu na obecność naturalnych solanek oraz świeżego powietrze. Co roku w okresie letnim Sopot staje się muzycznym centrum Polski, ze względu na organizowany tutaj konkurs piosenki o nazwie Sopot Festival, który odbywa się na deskach jedynej i niepowtarzalnej Opery Leśnej. Historia tego festiwalu sięga 1961 roku, kiedy to po raz pierwszy na tej scenie zabrzmiały nuty wykonywane przez polskich artystów.

Sopot to miasto, które ma wiele do zaoferowania turystom przyjeżdżającym ze wszystkich regionów Polski. Mnogość atrakcji, wyjątkowe wydarzenia kulturalne, piękne zabytki oraz olbrzymia infrastruktura noclegowa (Sopot noclegi), sprawia że z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów. Wśród osób odwiedzających jest zarówno młodzież szukająca miejsca, w którym odbywają się ciekawe imprezy oraz seniorzy, którzy pragną skorzystać z uzdrowisk, świeżego powietrza oraz chcą pozwiedzać piękne zabytki. Sopot to miasto, które spełnia oczekiwania wszystkich wczasowiczów.

Ciekawa inicjatywą, która została stworzona przez Urząd Miasta są tak zwane turystyczne soboty, podczas których osoby odwiedzające miasto mają możliwość uczestniczyć w wycieczkach z przewodnikiem, który doskonale przybliża historię wszystkich zabytków. Miejscem cieszącym się ogromną popularnością w Sopocie i będącym jego logiem, jest najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Mierzy ono 5111,5 metra. Zostało one wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Ciągle przechodzi ono renowacje, które mają zapewnić bezpieczeństwo osobom spacerującym po tym niezwykłym obiekcie. Miejscem, które jest chętnie odwiedzane zarówno przez rodziny z dziećmi jak i seniorów oraz zakochanych jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, który liczy sobie 90230 hektarów. Został on założony 3 maja w 1979 roku.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>