Plaża w Białogórze

Białogóra to bardzo niewielka miejscowość w województwie pomorskim. O jej jednak unikatowym uroku świadczy nie tylko doskonałe usytuowanie nad Bałtykiem, ale przede wszystkim kameralny klimat. Brak tutaj bowiem charakterystycznego dla nadmorskich miejscowości turystycznego zgiełku. Nic więc dziwnego, że do Białogóry na letni wypoczynek przybywają głównie rodziny z dziećmi, pragnące odpoczynku w ciszy i spokoju. Tutejsza baza noclegowa również jest przygotowana głównie na ten określony typ klienta [Białogóra noclegi – http://meteor-turystyka.pl/]. Spotkamy tutaj zatem głównie domki letniskowe, pola namiotowe oraz prywatne wielometrażowe kwatery. Nie oznacza to jednak, że nie występują wśród nich innego typu noclegi. Białogóra bowiem, mimo iż jest wsią o bardzo małych rozmiarach, to jednak już od lat dziewięćdziesiątych w turystyce właśnie upatruje możliwości największych zysków.

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Białogóry jest plaża. Stanowi ją półtorakilometrowy pas linii brzegowej, na którym w sezonie letnim funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Ogromną zaletą tejże plaży jest to, ze nawet w samym szczycie sezonu nie jest ona zatłoczona. Aby znaleźć się na tutejszym pięknym i złocistym piasku, aby zażywać kąpieli w wodach Bałtyku, należy jednak odbyć konieczny ku temu spacer. Na tę wędrówkę wybrać można zarówno dziką drogę, wiodącą ścieżką przez las, gdzie będzie można podziwiać krajobraz rezerwatu przyrody Białogóra, jak i utwardzoną asfaltową trasę, którą pokonać można zarówno pieszo, jak i rowerem, czy nawet bryczką. Droga przez las jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna, zwłaszcza dla miłośników przyrody i nadmorskiej flory.

Występujące tutaj, porośnięte lasem wydmy, stanowią ten element krajobrazu, który jest szczególnie godny poznania. Bezpieczeństwa na plaży pilnują ratownicy, nie trzeba się zatem obawiać kąpieli w tutejszych chłodnych, lecz zarazem orzeźwiających wodach. W pobliżu natomiast nie znajdziemy nawet zatłoczonych straganów czy głośnych i hałaśliwych barów, co jednak stanowi w tym przypadku jedynie kolejną zaletę. Biorąc pod uwagę panująca tutaj sielską atmosferę, nie można się dziwić temu, iż wśród przyjezdnych odwiedzających Białogórę spore grono to stali klienci, powracający tutaj każdego roku. Turyści znający tutejsze zwyczaje, okolicę oraz mieszkańców czerpią korzyści z panującego tutaj spokoju.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>