Las Wolski, Kopiec Kościuszki… – co trzeba zobaczyć w Krakowie

Zielonymi płucami Krakowa jest Las Wolski. Usytuowany on jest w dzielnicy miasta zwanej Zwierzyńcem i znajduje się na obrzeżach miasta. Jednocześnie sąsiaduje z Błoniami, największą krakowską łąką, z której w szybki i łatwy sposób można dostać się do ścisłego centrum miasta.

W lesie można spacerować, ponieważ wyznaczono kilka tras przeznaczonych specjalnie na piesze wędrówki. Możliwe jest również spędzanie czasu w aktywny sposób w trakcie przejażdżek rowerowych. Warto wspomnieć, że w okolicy Lasu Wolskiego znajduje się doskonała i rozbudowana baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,krakow,0.html). Miejsca na odpoczynek są dostępne dla każdego zainteresowanego turysty w bardzo przystępnych cenach.

Wędrując po lesie można trafić na szlak, który prowadzi do Kopca Kościuszki. Jest to wzniesienie, które usypano w XIX wieku, jako krakowskie upamiętnienie i memoriał generała Tadeusza Kościuszki. U podnóża kopca znajduje się również muzeum, które jest mu poświęcone. Wspinaczka na kopiec zawsze owocuje tym, że można podziwiać widoki oraz panoramę całego miasta. Przy dobrej pogodzie można zaobserwować jak wygląda architektura charakterystyczna dla poszczególnych dzielnic, a także wieża Mariacka znajdująca się na rynku.

Oprócz zdobycia kopca możliwe w Lesie Wolskim jest również odwiedzenie krakowskiego ogrodu zoologicznego. Zoo jest tworzone od dawna i można w nim zobaczyć wiele gatunków rzadkich, często chronionych i zagrożonych wyginięciem zwierząt. Ostatnio krakowski ogród zoologiczny został odnowiony i zrestrukturyzowany. W trakcie tej restrukturyzacji stworzono między innymi nowoczesny wybieg dla dzikich kotów. Znajduje się on w samym centrum ogrodu i można zobaczyć w nim lwy, które żyją w warunkach przypominających ich naturalne środowisko. Zaobserwować można również tygrysy, pantery oraz jaguary. Dzięki temu, że znajdują się za szybami pancernymi można podejść do nich naprawdę blisko. Kolejną atrakcją jest pawilon owadów, w którym można znaleźć okazy barwnych motyli i trujących pająków z całego świata. Niektóre z nich budzą zachwyt, niektóre grozę, ale wszystkie z całą pewnością dostarczają zwiedzającym wielu wrażeń. Krakowskie zoo jest również miejscem zamieszkania słoni, fok, małp, a ostatnio wzbogaciło się o kilka żyraf. Dla najmłodszych zwiedzających stworzono również mino zoo, w którym dzieci mogą pobawić się z kucykami i lamami.

Kraków to nie tylko rynek i zabytki. Jest wiele ciekawych miejsc do odkrycia, które z pewnością zachwyca każdego. Może i Wy Kraków odkryliście z innej strony? Podzielcie się z nami Swoimi opiniami.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>