Historia Międzywodzia

  • 2 marca 2017
  • Bez kategorii
  • No Comments

Zabytki stanowią ogromną część naszego dziedzictwa. Oswajanie się z nimi, poznawanie nowych i podziwianie, wykształca u nas postawę patriotyzmu i wrażliwości na historię. Ta przecież bardzo intensywna i burzliwa sfera życia i istnienia Polski kształtuje naszą osobowość. Dlatego tak ważne jest, aby podczas pobytu w nowym miejscu, poświęcić czas na zapoznanie się z jego zabytkami. Najlepiej jest to robić z przewodnikiem w dłoni, który nie tylko wskaże nam te wyjątkowe miejsca, ale też o nich interesująco opowie. Zatem wybierając się na urlop, oprócz zarezerwowania pokoju, wybrania oferty wyżywienia, przyłóżmy się do zorganizowania czasu na zapoznanie się z przeszłością danego kurortu. To spowoduje, że przestanie on być dla nas anonimowy, a co za tym idzie wyraźniej zapisze się w naszej pamięci.

Międzywodzie to mała wieś, licząca sobie zaledwie około 1000 mieszkańców. Zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim. Niezwykłość tego miejsca możemy zobaczyć już na mapie, na której wyraźnie widać jej położenie między dwoma akwenami. Mowa tu oczywiście o Bałtyku i Zalewie Kamieńskim, które dają ogromne możliwości do spędzania czasu w wyjątkowy sposób. Jednym z najbardziej popularnych jest tu nauka pływania na windsurfingu, którą można uskuteczniać zarówno na wodach morskich jak i zalewu. W zależności od warunków pogodowych i naszych umiejętności, możemy zmieniać położenie. Istotnym jest też fakt, że osada znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, co gwarantuje obcowanie z naturą podczas każdej pieszej wędrówki. Podziwianie zwierząt jest tu możliwe z bardzo niewielkiej odległości.

Warto podkreślić, że zabytki znajdujące się w okolicy mają ogromną wartość. Jest tu bowiem katedra z 1176 roku oraz Muzeum Machin Wojennych. Nie zabraknie też ruin, a w niewielkiej odległości możemy znaleźć nawet podziemne miasto. Wszystko to wpływa pozytywnie na poznawanie naszego dziedzictwa, zwłaszcza w tak strategicznym miejscu, jakim jest wybrzeże polskie. Pamiętajmy, że zabytki najlepiej odwiedzać organizując sobie plan i kierując się nim. Poświęcając na tę czynność dzień lub dwa, mamy pewność, że niczego nie przegapimy, zwłaszcza jeśli do przygotowań podejdziemy rzetelnie.

Wybierając Międzywodzie jako miejsce wypoczynku na pewno się nie zawiedziemy. Dostępna jest tutaj doskonale rozbudowana baza noclegowa, która oferuje liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy pola namiotowe. Każdy z pewnością wybierze odpowiednie dla siebie miejsce.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>